Kolluk Personeli Portal
Portal
30.10.20, 10:56 PM
Yorumlar : 0 • Okunma : 318
26. Dönem POMEM 2. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 26. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adayların yerine yedek aday planlaması yapılmıştır. 
Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.
Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımız http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 


Tüm adaylara ilanen duyurulur.

UYARI: Bu yedek alımında yedek sıralaması açıklanmadı. 
30.10.20, 10:55 PM
Yorumlar : 0 • Okunma : 303
26. Dönem POMEM 1. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 26. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan lisans mezunu (572) erkek, ön lisans mezunu (132) erkek, lisans mezunu (16) kadın, ön lisans mezunu (8) kadın adayın yerine yedek aday planlaması yapılmıştır. 

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığımız http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

Tüm adaylara ilanen duyurulur.
28.08.20, 02:32 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 262
Astsubay adaylarını; 2803 sayılı Jandarma Teşkilat Görev ve Yetkileri Kanunu’nun Jandarmaya verdiği görevleri yapabilecek ve yetkileri kullanabilecek düzeyde yetiştiren iki yıl süreli askerî okuldur. JAMYO’ya kabulü yapılan öğrenciler, eğitim-öğretim yılı başında intibak eğitimine tabi tutulurlar. İntibak eğitimini tamamlayan JAMYO adaylarına eğitim süresi içerisinde, meslek yaşamlarında ihtiyaç duyacakları bilgi ve beceriler kazandırılır. Eğitim ve öğretim programlarında yer alan bazı derslerin senaryolara dayalı uygulamaları yapılarak adayların eğitimleri geliştirilir. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar, diploma töreninden sonra Jandarma Astsubay Çavuş rütbesiyle, yurdumuzun dört bir yanındaki Jandarma birliklerinde görev alırlar.
JAMYO, Beytepe/ANKARA’da bulunmaktadır. JAMYO parasız yatılı okuldur. JAMYO öğrencileri, öğrenciliğe kabul edildikleri tarihten itibaren askerî öğrenci üniforması ile eğitim ve öğretim görürler. Öğrenimleri süresince kullanacakları eğitim malzemelerinden ücretsiz olarak yararlanırlar. Öğrencilere öğrenim süreleri boyunca öğrenci harçlığı verilir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından iki yıl boyunca geri ödeme kaydıyla talepte bulunan adaylara öğrenim kredisi sağlanmaktadır.
İki yıllık eğitimden sonra Astsubay Çavuş olarak ataması yapılan astsubaylar; 926 sayılı TSK Personel Kanunu hükümlerine göre aylıklarına ilave olarak; silahlı kuvvetler tazminatı, aile ve çocuk yardımı, doğum ve ölüm yardımı, tayın bedeli, emniyet ve asayiş hizmeti tazminatlarından yararlanmaktadırlar. Gerekli niteliklere sahip Jandarma Astsubayları, yapılacak sınavda başarılı olmaları ve J.Gn.K.lığınca belirlenen kontenjan içerisinde yer almaları halinde, verilecek eğitim ve öğretimi müteâkip subay olabilmektedirler. Jandarma Astsubayları; orduevlerinden, askerî hastanelerden, lojmanlardan ve Ordu Yardımlaşma Kurumunun imkânlarından yararlanmaktadırlar.
28.08.20, 02:10 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 265
MSÜ 2’nci Seçim Aşamaları Tarihleri 
2’nci Seçim Aşamalarının pandemiden dolayı geniş bir tarihe yayıldığını belirterek seçim aşamalarının tarihlerini şu şekilde açıkladı;
Tercih Sıralaması ve Başarı Sırasına göre adaylar:
Hava Harp Okulunu Tercih Eden ve Başarı Sırasına Giren Adaylar: 20 Temmuz -4 Ağustos
Kara Harp Okulu  ve Deniz Harp Okulunu Tercih Eden ve Başarı Sırasına Giren Adaylar: 5 - 20 Ağustos

Astsubay Meslek Yüksek Okulunu Tercih Eden ve Başarı Sırasına Giren Adaylar: 
21 Ağustos - 4 Eylül
28.08.20, 02:08 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 268
Milli Savunma Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Salman, İnstagram üzerinden yapılan canlı yayına katılarak 2020 MSÜ hakkında detaylı bilgiler verdi.

Harp Okullarına Alınacak Öğrenci Sayıları 

Kara Harp Okuluna
1008 öğrenci alınacak bunlardan 40'ı kadın adaydır.
Deniz Harp Okuluna 233 öğrenci alınacak bunlardan 8'i kadın adaydır. Sahil Güvenlik 2'i kadın alınacaktır.
Hava Harp Okuluna 225 öğrenci alınacak bunlardan 12'i kadın adaydır.

Astsubay Meslek Yüksek Okullarına Alınacak Öğrenci Sayıları 

Kara Astsubay Meslek Yüksek
Okuluna 1022 öğrenci alınacak alınacaktır.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna 516 öğrenci alınacak alınacaktır.
Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna 596 öğrenci alınacak alınacaktır.
Bando Astsubay Meslek Yüksek Okuluna 80 öğrenci alınacak alınacaktır.
28.08.20, 02:06 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 290
MSÜ Deniz Harp Okulunu Kazanan Adayın Yapacakları - Evrakları
1. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Deniz Harp Okulu (DHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.
2. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;
a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 – 13 Eylül 2020 (son çağrı tarih 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil çağrı ve kayıt işlemleri 17:00’a kadar),
b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son çağrı tarih 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.
3. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise DHO-(Heybeliada Yerleşkesi/İSTANBUL)’nda şahsen yapılacaktır.
4. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.
5. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime
başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).
6. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.
7. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve tercih yaparken PERTEM’e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.
8. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ’ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların “HARP OKULU ADAYLIKLARI  SONLANDIRILACAKTIR” (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.
9. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.
10. Kayıt yaptıracağını beyan eden her aday; beyan tarihinden sonraki 2 gün içerisinde Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi/İSTANBUL’da şahsen kayıt yaptırmak zorundadır. (31 Ağustos - 2 Eylül 2020 tarihleri arasındaki çağrı listelerinde yer alan adaylar 3 Eylül 2020 günü kayıt yaptırarak intibak eğitimine katılacaklardır.) Geçerli mazereti olan adaylar Aday Çağrı Komisyonunu arayarak bildirdikleri mazeretlerinin onaylaması durumunda Aday Çağrı Komisyonu tarafından bildirilecek tarihte kayıt yaptırabilirler. Bu süreler içerisinde kayıt yaptırmayan adayların HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILIR (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder).
11. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Deniz Harp Okulu İntibak Eğitimleri 03 Eylül 2020 tarihinden itibaren Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi/İSTANBUL‘da başlayacaktır.
12. 03 Eylül 2020 tarihinden itibaren kayıt yaptıracak adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmelidirler.
13. Deniz Harp Okuluna kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaklardır.
14. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken belgeler aşağıdadır.
15. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken malzemeler için aşağıdadır.
16. Deniz Harp Okulu Heybeliada Yerleşkesi Adalar/Heybeliada/İSTANBUL
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
Msü Rektörlüğü İletişim Bilgileri : 0 (212) 398 01 60
Deniz Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0 (216) 351 00 72
28.08.20, 02:05 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 279
MSÜ Hava Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları - Evrakları
1. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Hava Harp Okulu (HHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.
2. Bir sonraki aşama olan “Öğrenci Seçme Uçuşu (ÖSU)” hâlihazırda tamamlanmış/devam etmektedir.
3. ÖSU aşamasını başarı ile tamamlayan ve kontenjan içerisinde yer alan adaylar intibak eğitimine katılmaya hak kazanacaklardır.
4. ÖSU aşaması devam eden ve https://www.msu.edu.tr internet adresinde ilan edilen sıralama listesinde kontenjan içerisinde yer alan adaylara ÖSU’yu başarı ile bitirmeleri halinde çağrı yapılacaktır.
5. ÖSU aşamasını başarı ile bitiren ancak kontenjana giremeyen adaylara yerleştirme işlemleri süresince kontenjan açığı oluşması halinde çağrı yapılacaktır.
6. Adaylar; kontenjanın dolması veya ÖSU aşamasından elenmeleri durumunda diğer tercihlerinde bulunan okullara, sıralamalarına göre yerleştirilecektir.
7. Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO K.lığında okumak üzere istihkâm sınıfına aday seçiminde; ilk tercihi HHO olan ve tercih döneminde PERTEBİS programı üzerinden Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına KHO’nda istihkâm sınıfında okumak istiyorum şeklinde tercih yapan adaylardan;
(1). ÖSU Kontenjanına giremeyen,
(2). Askeri Öğrenci olur. Kategori -1 Hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişli değildir.” Kararlı sağlık raporu alan adaylar ADP sıralamasına göre yerleştirilecektir. ÖSU kontenjanına girerek ÖSU aşamasına katılan adayların istihkâm tercihleri yok sayılacaktır. HHO istihkâm sınıfına erkek adaylar seçilecektir.
8. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;
a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 – 13 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil çağrı ve kayıt işlemleri 17:00’a kadar),
b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.
c. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBULYalova Hava Meydan K.lığı’nda şahsen yapılacaktır.
9. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.
10. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).
11. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.
12. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve tercih yaparken PERTEM’e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.
13. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ’ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların “HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR” (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.
14. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.
15. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Hava Harp Okulu İntibak Eğitimleri 13 Eylül 2020 tarihinden itibaren Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda başlayacaktır.
16. Kayıt yaptıracağını beyan eden her aday; beyan tarihinden sonraki 2 gün içerisinde Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda şahsen kayıt yaptırmak zorundadır. 31 Ağustos - 12 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıt yaptıran adaylar 13 Eylül 2020 tarihinde Hava Harp Okulu Yeşilköy/İSTANBUL-Yalova Hava Meydan K.lığı’nda intibak eğitimleri için katılışlarını yapmak üzere evlerine gönderilecektir. Söz konusu adaylardan 13 Eylül 2020 saat 17.00’a kadar geçerli bir mazereti olmaksızın katılışını gerçekleştirmeyenlerin “Askeri Öğrenci Adaylıkları” sonlandırılacaktır. Geçerli mazereti olan adaylar Aday Çağrı Komisyonunu arayarak bildirdikleri mazeretlerinin onaylaması durumunda Aday Çağrı Komisyonu tarafından bildirilecek tarihte kayıt yaptırabilirler.
13 Eylül 2020 tarihinden itibaren kayıt yaptıracak adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra evlerine gönderilmeksizin hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmelidirler.
17. Hava Kuvvetleri Komutanlığı namına Kara Harp Okulunda istikam sınıfına çağrılan adaylar; Kara Harp Okulu ilan metinde belirtilen sürelerde ve şartlarda Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’e Kara Harp Okulu tarafından istenen belge ve malzemeler ile şahsen katılış yapacaklardır.
18. Hava Harp Okuluna kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaklardır.
19. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken belgeler aşağıdadır.
20. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken malzemeler aşağıdadır.
21. Hava Harp Okulu ulaşım bilgileri aşağıdadır.
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
MSÜ Rektörlüğü İletişim Bilgileri : 0212 398 01 60
Hava Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 663 24 90 / 4216 -4566
Yalova Hava Meydan K.Lığı İletişim Bilgileri : 0226 353 20 28 / 4227 -4331
28.08.20, 02:04 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 299
MSÜ Kara Harp Okulunu Kazanan Adayların Yapacakları - Evrakları
1. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı MSÜ Kara Harp Okulu (KHO) öğrenci temini seçim aşamalarını başarı ile tamamladınız.
2. Aday Yerleştirme işlemleri kapsamında;
a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31 Ağustos 2020 – 13 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil çağrı ve kayıt işlemleri 17:00’a kadar),
b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son çağrı tarihi 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.
3. Çağrı işlemleri MSÜ Rektörlük yerleşkesinde teşkil edilen “Aday Çağrı Komisyonları” tarafından, kayıt işlemleri ise KHO-(Maltepe Yerleşkesi/İZMİR)’nda şahsen yapılacaktır.
4. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırasının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.
5. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).
6. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki “Aday Değerlendirme Puanı Sıraları” ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın “Aday Değerlendirme Puanı Sırası” kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.
7. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara “Aday Çağrı Komisyonu” tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM’ye ve tercih yaparken PERTEM’e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.
8. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ’ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp  ulaşılamayan) adayların “HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR” (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.
9. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.
10. Kayıt yaptıracağını beyan eden her aday; beyan tarihinden sonraki 2 gün içerisinde KHO Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’de şahsen kayıt yaptırmak zorundadır. Geçerli mazereti olan adaylar Aday Çağrı Komisyonunu arayarak bildirdikleri mazeretlerinin onaylaması durumunda Aday Çağrı Komisyonu tarafından bildirilecek tarihte kayıt yaptırabilirler. Bu süreler içerisinde kayıt yaptırmayan adayların HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILIR (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder).
11. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı KHO İntibak Eğitimleri 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren KHO Maltepe Yerleşkesi/İZMİR’de başlayacaktır.
12. Kayıt yaptıran adaylar kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra evlerine gönderilmeksizin hemen intibak eğitimine alınacaklarından dolayı kayıt esnasında aşağıda belirtilen belge ve malzemeleri mutlaka yanlarında getirmelidirler.
13. Adayların kayıt işlemi yapmak amacıyla İZMİR’de konuşlu olan MSÜ KHO Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı’na gelirken, E-DEVLET üzerinden E-NABIZ uygulamasına kayıt olup hesap açmaları ve şifrelerini almaları, sağlık işlemlerinin takip edilmesi maksadıyla istenilmektedir.
14. Kara Harp Okuluna kayıt yaptıran, kayıt yaptıran ve ayrılan, intibak eğitimine katılan, intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Asb.MYO tercihlerinde sıra gelse dahi geçiş yapamayacaklardır.
15. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken belgeler aşağıdadır.
16. Adayların kayıt işlemleri için yanlarında getirmeleri gereken malzemeler aşağıdadır.
17. Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi ulaşım bilgileri aşağıdadır.
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
MSÜ Rektörlüğü İletişim Bilgileri : 0 (212) 398 01 60
Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi İletişim Bilgileri: 0 (232) 234 24 84 / 0 (232) 234 24 85 / 0 (232) 234 24 88 / 0 (232) 234 52 90 0 (232) 234 52 92
28.08.20, 02:03 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 286
Değerli Adaylarımız;
 
1. 2020 Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Sonuç İlanı için TIKLAYINIZ.
 
2. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okullarına "Aday Yerleştirme İşlemleri" kapsamında;
 
 a. Çağrı ve kayıt işlemleri 31/08/2020-13/09/2020 (son tarih 13 Eylül 2020) tarihleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri dahil 17:00'a kadar),
 
 b. Kontenjanlarda eksik kalması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri 14-18 Eylül 2020 (son tarih 18 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.
 
3. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki "Aday Değerlendirme Puanı Sıraları" ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın "Aday Değerlendirme Puanı Sırası" kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır.
 
4. 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara "Aday Çağrı Komisyonu" tarafından; 2020-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM'ye ve tercih yaparken PERTEM'e belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır.
 
5. Yerleştirme işlemleri süresince gün içerisinde birden fazla çağrı yapılabilecektir.
 
6. Kendisine MSÜ internet adresi üzerinden çağrı yapılan her aday, ilgili okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağı beyanını 24 saat içinde MSÜ Rektörlüğüne bildirmek zorundadır. Adaylara internetten yapılan çağrı tebligat yerine geçmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak amacıyla adaylar telefon numaralarından da aranacaktır. Tercih ettikleri herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanmış adaylardan, çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatten itibaren, 24 saat içinde MSÜ'ni arayarak geleceğini beyan etmeyen (çağrı yapıldığı okul için Aday Çağrı Komisyonu tarafından 24 saat içinde 3 defa aranıp ulaşılamayan) adayların "HARP OKULU ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR" (var ise Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylıkları devam eder). Telefon numaralarınızda bir değişiklik oldu ise mutlak suretle MSÜ Rektörlüğüne bildiriniz.
 
7. Aday yerleştirme işlemleri süresince (31 Ağustos-13 Eylül 2020) öncelik aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı Sırası olacaktır. Öncelikli tercihlerine sıra gelme ihtimali olan adaylar, diğer tercihlerinde sıraları gelse dahi, sırsının geldiği okulda kontenjanı ayrılmış olarak yerleştirme işlemlerinin son gününe kadar (13 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerine yerleşebilmeleri için bekletilecektir.
 
8. Ek yerleştirme işlemleri sürecinde ise (14-18 Eylül 2020) intibak eğitimlerinin planlanan zamanda ve etkin icrası ile Harp Okullarının belirlenen zamanda eğitim ve öğretime başlayabilmeleri maksadıyla okullar tarafından günlük olarak veya gün içinde birden fazla kez bildirilecek boş kontenjanlara, Aday Değerlendirme Puanı Sırasına göre sırası gelen aday tercih önceliğine bakılmaksızın tercihleri arasında boş kontenjanı olan okul bulunması halinde ilgili okula yerleştirileceklerdir (Ek yerleştirmede; yerleştirmesi yapılan adayların, sonraki günlerde (18 Eylül 2020 tarihine kadar) öncelikli tercihlerinde boş kontenjan oluşması, bu adaylara öncelikli tercihine yerleşme hakkı vermez).
 
9. Kayıt için izlenecek yol:
 
 a. Kara Harp Okulu (KHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız.
 
 b. Deniz Harp Okulu (DHO) ve Sahil Güvenlik K.lığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız.
 
 c. Hava Harp Okulu (HHO) Komutanlığı yerleştirme duyurusu için tıklayınız.
BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
 
Milli Savunma Üniversitesi İletişim Bilgileri : 0212 398 01 60
Kara Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 419 75 58
Deniz Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0216 395 26 30 /23 03
Hava Harp Okulu İletişim Bilgileri : 0212 663 24 90 /44 21
28.08.20, 01:58 AM
Yorumlar : 0 • Okunma : 240
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2020 yılı içerisinde de Önlisans ve Lisans mezunlarının başvurularını yaptığı Polis Meslek Eğitim Merkezi - POMEM alımı olacaktır. Alımların tarihleri daha önceki alımı yapılan adayların mezuniyetine yakın bir zamanda olmaktadır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından en son POMEM alımı 2019 yılı sonunda 26. Dönem POMEM ile tamamlandı. Ancak 26. Dönem henüz eğitime alınmadı. 27. Dönem POMEM alımı da 2020 yılında yapılacaktır.

26. Dönem POMEM eğitime 4 Ekim 2020 tarihinde başlayacak bu eğitim sonuna yakın bir yeni alım olacağını düşünüyorum.